top of page

RODINNÝ DŮM "KRAML"

architektonická studie 01/2017

Architektonická  studie  řeší  stavební  úpravy rodinného  domu  v  zastavěné části  obce  Vyškov, v  části  původně  samostatné  obce  Dědice. Rodinný dům společně se sousedem tvoří špalíček historických  venkovských  jednopodlažních domů se sedlovou střechou s okapem orientovaným do ulice s vlastním dvorkem.


Studie respektuje zadání investorů, kteří touží po klidném rodinném bydlením. Návrh  počítá  s  rekonstrukcí objektu respektující tradiční architektonické tvarosloví venkovského domu.


Vstup  na  pozemek  do  dvorku  rodinného  domu je řešený z boční strany z veřejného prostranství chodníkem  navazující  na  ulici.  Z  této ulice jsou také vjezdy do garáže a vjezd do dvorku.  Parkování  je  tak  řešeno  pro  dva osobní automobily. 

 

Nově  navržený  rodinný  dům  je  dvoupodlažní s převýšeným druhým podlažím do prostoru sedlové střechy.  Vzhledem  k  zastavěné  ploše  stávajícího domu je nový dům zónován horizontálně. V prvním nadzemním  podlaží  se  nachází zóna  společenská s  hlavním  obytným  prostorem,  kuchyňským  a jídelním koutem,  který  navazuje  na  venkovní terasu ve vnitřním dvorku a dále se vstupní halou, koupelnou s wc. V tomto podlaží se nachází ještě prádelna  a úložný  prostor  pod  schody.  Zóna klidová je umístěna v druhém nadzemním podlaží a je tvořena dvěma ložnicemi, šatnou a koupelnou.

bottom of page